Dodatkowe funkcjonalności
Ponadto aplikacja oferuje dodatkowe funkcjonalności, których opis znajduje się poniżej.
Kreator Śpiewnika Niepodległości
To narzędzie, które w trzech prostych krokach umożliwia wygenerowanie własnego Śpiewnika Niepodległości.
W pierwszym kroku wybierane są utwory, które znajdą się w Śpiewniku.
W drugim kroku wybierany jest format śpiewnika. Dostępne formaty to PDF, EPUB oraz MOBI. Wybierając format PDF każdy utwór będzie posiadał pakiet materiałów edukacyjnych, na które składają się: pełen tekst utworu, nuty i akordy gitarowe oraz kontekst historyczny powstania utworu. Formaty EPUB oraz MOBI ze względu na swoje ograniczenia zawierają tylko pełen tekst utworu oraz kontekst historyczny powstania utworu. Format EPUB obsługiwany jest przez większość czytników oraz aplikacji. Format MOBI obsługiwany jest przez urządzenia i aplikacje z rodziny Kindle.
W trzecim kroku znajduje się podsumowanie z listą wybranych utworów oraz możliwość podpisania swojego śpiewnika.
W wyniku wygenerowania Śpiewnika następuje utworzenie na serwerze pliku w wybranym formacie oraz utworzenie nowej podstrony, na której znajduje się lista wybranych utworów, podpis jeśli taki został nadany oraz link do pobrania pliku ze śpiewnikiem.
Przycisk „Udostępnij Śpiewnik” pozwala na podzielenie się śpiewnikiem w serwisach społecznościowych Facebook oraz Twitter a także przesłanie wiadomości za pośrednictwem WhatsApp oraz domyślnego klienta pocztowego.
W Kreatorze zastosowany został mechanizm antyspamowy reCAPTCHA, która działając w tle nie wymaga od użytkowników dodatkowych czynności takich jak przepisywanie tekstu czy zaznaczanie obrazków.
Playlisty
To narzędzie pozwala w prosty sposób stworzyć własną playlistę, zawierającą utwory wybrane z bazy Śpiewnika Niepodległości.
W trakcie tworzenia playlisty, oprócz wyboru samych utworów, należy podać tytuł oraz wybrać okładkę. Dodatkowo można podać opis. Wszystkie podane informacje będą widoczne na stronie z utworzoną playlistą, a wybrane utwory będą możliwe do odtworzenia za pomocą wbudowanego playera.
Wygenerowana w ten sposób playlista będzie dostępna na unikalnej podstronie o adresie url utworzonym według schematu nazwa_playlisty-losowyciągznaków/ gdzie nazwa_playlisty to nazwa nadana jej przez użytkownika podczas procesu jej tworzenia, a losowy ciąg znaków to nadawany przez system unikalny ciąg alfanumeryczny o długości 32 znaków.
Na stronie tej znajduje się również przycisk „Udostępnij Playlistę”, który umożliwia podzielenie się śpiewnikiem w serwisach społecznościowych Facebook oraz Twitter a także przesłanie wiadomości za pośrednictwem WhatsApp oraz domyślnego klienta pocztowego.
W generatorze playlist zastosowany został mechanizm antyspamowy reCAPTCHA, która działając w tle nie wymaga od użytkowników dodatkowych czynności takich jak przepisywanie tekstu czy zaznaczanie obrazków.